Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polecamy

Zwiń
Ten wątek został przyklejony.
X
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• grausam
    replied
    Future weapons - broń przyszłości - powtarzane na jakimś discovery co jakiś czas [także na Dmax po niemiecku] - nowe wynalazki, ktróre wchodzą lub mogą wejść do wyposażenia US Army: pociski karabinowe wybuchające po osiągnięciu danej odległosci, karabin do strzelania zza rogu, dzialo mikrofalowe do rozpedzania tłumów, drony, nowe karabiny snajperskie itp

w strefie wojny - bbc knowledge - codzienne zycie w bazie US w afganistanie, od nocnych atakow rakietowych na obóz po rozrywki i zakupy, świeży materiał , ma chyba z 1-2 lata
    Ostatni raz edytowany przez grausam; 2011-03-31, 15:52.

Leave a comment:

• Teddy1
    replied
    BBC Knowledge - dostępne z satelity c+ i n:
    - Co nam dali starożytni;
    - Historia nauki.

Jednak dla mnie absolutnym hitem na BBC Wiedza pozostaje "Cuda Układu Słonecznego" - może powtórzą.

Leave a comment:

• morrisdoe
    replied
    GENIUSZE na BBC Knowledge

Wczoraj zgryzłem kolejny odcinek tego moim zdaniem fascynujacego programu. Z pełną odpowiedzialnością polecam każdemu

Opisy poszczególnych odcinków znajdziecie tutaj.

Leave a comment:

• Teddy1
    replied
    Warto polecić programy z nowego kanału w n - BBC Knowledge:
    - Geniusze;
    - Cuda układu słonecznego;
    - Muzem życia;
    - Kosmiczne perspektywy.

W przygotowaniu - od marca - są jeszcze kolejne ciekawe programy:
    - Pierwiastki
    - Tajemnice komórek
    - Niewidzialne światy
    - Historia nauki
    - Jak kształtowała nas Ziemia.

Ciekawy cykl na tym kanale to także "Co nam dała rewolucja przemysłowa".
    Oglądałem ten cykl na Viasat History, zdaje się, że leciał ten serial także na Da Vinci Learning.

Na Discovery HD polecam:
    Sci-trek
    Jak działa wszechświat
    Zagadki wszechświata z Morganem Freemanem

Leave a comment:

• morrisdoe
    replied
    "Paranoid park"

Film reżysera "Słonia" - nie będę się rozpisywał, wszystko jest w linku. Dobry film, Gus Van Sant w swoim stylu.

Emisje:
    nFilmHD: Sobota (12.02) godz 18:35
    nFilmHD2: Wtorek (15.02) godz 15:00
    nFilmHD: Piątek (18.02) godz 15:15

Leave a comment:

• Teddy1
    replied
    napisał(a) lukis90el Zobacz post
    Przepraszam za odświeżenie tematu,ale mam parę propozycji...)!
    Ale dlaczego przepraszasz. Bardzo dobrze, że odświeżyłeś niezły wątek. Jest merytoryczny i pomocny. Nie ma w nim trolowania, mącenia, zasypywania tekstami nie na temat i zamydlania.

Z propozycji, któe wymieniłeś obejrzę dokument z TVP HD o Grunwaldzie. Dzięki.

Leave a comment:

• lukis90el
    replied
    Przepraszam za odświeżenie tematu,ale mam parę propozycji:
    1) LEGENDA GRUNWALDU
    16 października, godz. 09:05 TVP HD (jednakże czasami jest powtarzane)
    Film o micie grunwaldzkim, pokazujący bitwę pod Grunwaldem w różnych aspektach - poza polskim (Grunwald) przedstawione są wątki: litewski (Żalgiris), niemiecki (I bitwa pod Tannenbergiem) czy ruski (wątek pułków smoleńskich).
    2) II MECZ BARAŻOWY O CENTERNET EKSTRALIGĘ: WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA - LOTOS WYBRZEŻE GDAŃSK
    10 października, godz. 15:55 TVP Sport
    Jeden z najważniejszych meczy sezonu żużlowego - mimo tego, że Włókniarz jest faworytem tego dwumeczu, Lotos Gdańsk wygrał I mecz barażowy różnicą 4 punktów. Wielkie emocje gwarantowane!
    3) INDIANA JONES I OSTATNIA KRUCJATA
    13 października, godz. 21:50 TVP2
    Tutaj za bardzo pisać nie trzeba - Indiana Jones to klasyk kina akcji i dlatego warty polecenia!
    4) SHREK 2
    15 października, godz. 20:00 TVN HD (o tej samej porze TVN SD, godz. 21:00 TVN HD + 1)
    Rzadki przypadek sequela, który dorównuje pierwszemu filmowi. Mimo tego, że jest często powtarzany.
    5) KUCHENNE REWOLUCJE
    16 października, godz. 18:00 TVN HD (o tej samej porze TVN SD, godz. 19:00 TVN HD + 1)
    Program o metamorfozach restauracji z problemami prowadzony przez Magdę Gessler. W tym sezonie jednak nie zawsze przemiana kończy się happy-endem.
    6) WŚCIEKŁE GARY
    16 października, godz. 17:20 TVP1
    Program prowadzony przez Adama Gesslera. W tym programie, w odróżnieniu od Kuchennych rewolucji pokazywane są wskazówki zarówno dla restauratorów (jak prowadzić restaurację), jak i dla zwykłych ludzi (jak przyrządzić jedzenie, by było smaczne i zdrowe)
    7) MAM TALENT
    16 października, godz. 20:00 TVN HD (o tej samej godzinie TVN SD, godz. 21:00 TVN HD + 1, powtórka dnia następnego)
    Popularny program, w którym występują różni ludzie z różnymi talentami (bądź ich brakiem). Emocje gwarantowane!

Leave a comment:

• NCR
    replied
    A jakość taka, że trzeba z drugiego pokoju oglądać...

Wydaje się, że nadawcy nie zauważali, że w sprzedaży są telewizory 16/9 od wielu lat, gdzie jakość przekazu jest widoczna o wiele lepiej niż na bańce 4/3. Co się dzieje, że jest nie moc na wprowadzanie 16/9??????
    Ostatni raz edytowany przez NCR; 2010-09-14, 11:14.

Leave a comment:

• Teddy1
    replied
    Sekundy grozy - Discovery SD (wszystkie platformy i kablówki).

Dużo naprawdę niezwykłych filmów, często amatorskich, na których uwiecznoiono czasem tragiczne wydarzenia. Zawalenie się fragmentu sufitu w bazylice w Asyżu, wybuch zbiornika z gazem, katastrofy lotnicze, tornado, katastrofa kolejowa itp.

Leave a comment:

• tomsaj
    replied
    napisał(a) Teddy001 Zobacz post
    Polecam Na Discovery Historia film o dziwnych i szalonych broniach państw Osi (IIWW) - "Weird weapons: Axis".

Skoro już mowa o filmach dokumentalnych, to ja polecam zbiór filmów stacji History HD pod tytułem "Podziemne miasta" z płyty DVD Blu Ray -wspaniałe kino dokumentalne. Podziemny Berlin, Paryż, Rzym, Chicago, itd...
    Ostatni raz edytowany przez tomsaj; 2010-09-07, 10:04.

Leave a comment:

• Teddy1
    replied
    Polecam Na Discovery Historia film o dziwnych i szalonych broniach państw Osi (IIWW) - "Weird weapons: Axis".
    V2, samoloty rakietowe ME – 163, nakładki na karabin szturmowy Sturmgewehr 44 do strzelania zza węgła.
    Były też szalone koncepcje, m.in. projekt bombowców zdolnych do przelotu nad oceanem i zrzucania brudnych bomb izotopowych na miasta USA.

Leave a comment:

• kaeres
    replied
    napisał(a) djsebe Zobacz post
    ja ze swej strony polecam " O krok od śmierci" D World g.23,30
    Dzięki.
    Rzeczywiście świetne.

Leave a comment:

• Artek Ł.
    replied
    kidyś to była lektura szkolna , nie wiem czy dalej jest TCM : z 1958 : Old Man and the Sea.

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    http://www.hbo.pl/video/krolestwo_644

Moja skromna rekomendacja.

Leave a comment:

• hazy
    replied
    To i ja polecę coś Mianowicie seria "Wojownicy" na BBC HD. Bardzo fajnie zrealizowany, w postaci filmu dokumentalno/fabularnego cykl o największych wojownikach w historii. Leci aktualnie ok 20.00 na BBC, przedwczoraj było o największym japońskim Shogunie, wczoraj był Spartakus dzisiaj chyba Cortez z tego co widziałem na stronce. Polecam

P.S. BTW. BBC ogólnie trzyma poziom jeżeli chodzi o dokumenty. Poza tym, ze powtarzają akurat Planet Earth to w najbliższych dniach b. fajnie zapowiadające się dokumenty o broni atomowej i Hiroszimie, a jutro dały dzień z dokumentem o Amazonii. Nic tylko oglądać
    Ostatni raz edytowany przez hazy; 2010-08-27, 15:41. Powód: literówka

Leave a comment:

Pracuję...
X
nc+