Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ocieplanie budynku a platforma N

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Pawel85
    założył(a) wątek Ocieplanie budynku a platforma N

No właśnie, jak w temacie. Spółdzielnia mieszkaniowa wymyśliła sobie że w tym roku będą ocieplać budynek w którym mieszkam. Oczywiście wiązać się to będzie ze ściągnięciem na ten czas anten satelitarnych.

Teraz pytanie do zorientowanych osób. Czy spółdzielnia w takim wypadku nie powinna postawić na ten czas anteny (anten) satelitarnej na dachu, tak aby każdy zainteresowany mógł sie na ten czas podpiąć? Bo nie uśmiecha mi się przez kilka miesięcy płacić 79zł za nieoglądanie niczego.
    Ostatni raz edytowany przez Monika_nc+; 2012-03-02, 09:45. Powód: epietet

• pomocnik12
    replied
    Miałem ten sam problem. Na szczęście rusztowania były tak ustawione, że nie antena mogła zostać. Tylko na około 2 tygodnie, jak pracowali w rejonie mojego balkonu musiałem zdjąć antenę. Możesz zawsze porozmawiać z administracją co z tym zrobić.

Leave a comment:

• Animal
    replied
    napisał(a) Frauka Zobacz post
    Dokładnie tak jak pisze Monika_n. Brat miał ocieplany blok w ub roku i prawie 2 mce był bez N a płacić musiał. Dziwne ze nie można zawiesić usługi, nawet w mojej kablówce jest taka opcja. Nowa Generacja jednak do czegoś zobowiązuje

Dobry pomysł z tym dogadaniem się z fachowcami i przytwierdzeniem anteny do rusztowania. Zapamiętam sobie na przyszłość
    To chociaż w tym wypadku C+ jest lepsza.Ja przez dwa miesiące ocieplania budynku miałem zawieszony abonament , zablokowaną kartę i O opłat.

Leave a comment:

• nAbo
    replied

Wchodząc na ten wątek miałem nadzieję, że ktoś wymyślił sposób na ocieplenie mieszkania w związku z makabrycznym poborem prądu przez dekoder TNG. Zawiodłem się sromotnie. To oczywiście żart z mojej strony, ale warto i w tym temacie zwrócić na ten problem uwagę wielmożnym z PLATFORMY N.

Leave a comment:

• olo46
    replied
    Co się dziwisz, przecież mieszkamy w Polsce gdzie kradnie się nawet coś wartego zaledwie trochę ponad 100 zł. Kiedyś zachodnia Europa się trochę dziwiła takim sprawom, ale "wszy" już się rozpełzły po całej Europie i oni już przestali się dziwić.

Leave a comment:

• jacek64
    replied
    Kolega mial docieplanie budynku postawili rusztowanie a w nocy zlodzieje zrobili swoje zostaly tylko uchwyty po antenie

Leave a comment:

• mops
    replied
    Tkwi w tym większy problem.Administrator budynku może [nie musi] pokazać rogi i starać się nie zezwolić na mocowanie anteny do elewacji.Ze względu na zastrzeżenia gwarancyjne wykonawcy.

Leave a comment:

• Rivam
    replied
    U mojego wujka w bloku też było wykonywane ocieplenie. Po prostu zamontował antenę do rusztowania i bez problemu oglądał przez czas remontu. Po co pisać jakieś podania, kombinować itp jak można dogadać się majstrami. Człowiek człowieka powinien zrozumieć.

Leave a comment:

• Frauka
    replied
    Dokładnie tak jak pisze Monika_n. Brat miał ocieplany blok w ub roku i prawie 2 mce był bez N a płacić musiał. Dziwne ze nie można zawiesić usługi, nawet w mojej kablówce jest taka opcja. Nowa Generacja jednak do czegoś zobowiązuje

Dobry pomysł z tym dogadaniem się z fachowcami i przytwierdzeniem anteny do rusztowania. Zapamiętam sobie na przyszłość

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    napisał(a) Pawel85 Zobacz post
    @GDA Ściągnąć raczej będę musiał bo obecnie jest ona zamontowana na ścianie, którą będą ocieplać. A nawet gdyby coś się udało zdziałać, to tak jak piszesz, rusztowanie zasłoni sygnał.

A co do drugiej części Twojego posta, to może przedstawiciel by się wypowiedział czy Nka przewiduje w ogóle coś takiego?

Chociaż nie ukrywam że bardziej mnie interesuje jak przez ten czas jednak nie stracić możliwości oglądania telewizji, ale tutaj już trzeba będzie pewnie powalczyć ze spółdzielnią.
    Nie ma możliwości zawieszenia umowy w trakcie jej trwania. Możesz oczywiście skierować pismo w tej sprawie, staramy się klientów traktować indywidualnie, ale do tej pory nie spotakałam się z takim przypadkiem, by usługi zostały zawieszone. Mam jednak nadzieję, że uda Ci się sygnał utrzymać.

Leave a comment:

• Pawel85
    replied
    napisał(a) Baasia Zobacz post
    (...)a tak po za tym to formalnie rzecz biorąc powinneś mieć zgodę na umieszczenie anteny na elewacji budynku i jak się uprą to i tak nic nie poradzisz.
    Niewykluczone że po ocieplaniu wymyślą takie pierdoły i też będzie problem co dalej?

Co do kablówki to dogadywanie się z sąsiadem też raczej odpada, bo to dzielenie sygnału a to raczej nie jest dozwolone w UPC (były ostatnio nawet jakieś kontrole).

na pewno nie zrezygnują z ocieplenia ,bo ktoś straci mozliwość oglądania TV na ten czas
    Nigdzie nie pisałem że mają rezygnować, tylko przydałoby się żeby osobom, które mają obecnie tv sat zagwarantowali jakiś dostęp do tego za co płacą.

Nie ukrywam że jestem w bojowym nastroju i jak będzie trzeba to przywiążą się do anteny tvsat jak ekolodzy do drzew .

Leave a comment:

• Baasia
    replied
    Kablówka mnie nie interesuje (50zł miesięcznie za analogowe UPC). Zobowiązanie na min. 12 miesięcy. Po co skoro ja już płacę za lepszy pakiet tv.
    Przede wszystkim interesuje mnie oglądanie to za co płacę, czyli Nkę. Swoją drogą, moim zdaniem, spółdzielnia zdecydowanie powinna zagwarantować na ten czas możliwość podłączenia się do np. satelity na dachu żeby oglądać to za co się płaci. Inaczej uważam to za niemałe skurw... .

Co do sposóbów, jest jeszcze jeden. Dogadać się np. z kimś kto też ma tv sat i mieszka na ostatnim piętrze. Tam pewnie łatwiej będzie o zamontowanie anteny. Już na ten czas podzieliłbym się moim twinem i jeden kabel poleciałby do jednego, drugi do drugiego. Ale niestety, u mnie nikt na ostatnim piętrze tv sat nie ma.
    Nikt tobie nie każe płacic za kablówke ,wystarczy dogadać sie z somsiadem , który ją ma, innego wyjścia nie widzę,na pewno nie zrezygnują z ocieplenia ,bo ktoś straci mozliwość oglądania TV na ten czas, a tak po za tym to formalnie rzecz biorąc powinneś mieć zgodę na umieszczenie anteny na elewacji budynku i jak się uprą to i tak nic nie poradzisz.

Leave a comment:

• kaeres
    replied
    Myślę, że jest to jeden z tych problemów gdzie więcej krzyku a mnie bryku.
    Daj znać jak się sprawa ma jak już będzie stało rusztowanie.

Leave a comment:

• Pawel85
    replied
    napisał(a) Baasia Zobacz post
    No to euro i olimpiade będziesz miał z głowy współczuję. A co do załatwienia z N-ką jakiś ulg czu czego kolwiek to bym na to nie liczyła, bo niby co ich to obchodzi. Inna sprawa że jeżeli to blok to na pewno jakaś kablówka czy co kolwiek na pewno jest.
    Kablówka mnie nie interesuje (50zł miesięcznie za analogowe UPC). Zobowiązanie na min. 12 miesięcy. Po co skoro ja już płacę za lepszy pakiet tv.
    Przede wszystkim interesuje mnie oglądanie to za co płacę, czyli Nkę. Swoją drogą, moim zdaniem, spółdzielnia zdecydowanie powinna zagwarantować na ten czas możliwość podłączenia się do np. satelity na dachu żeby oglądać to za co się płaci. Inaczej uważam to za niemałe skurw... .

Co do sposóbów, jest jeszcze jeden. Dogadać się np. z kimś kto też ma tv sat i mieszka na ostatnim piętrze. Tam pewnie łatwiej będzie o zamontowanie anteny. Już na ten czas podzieliłbym się moim twinem i jeden kabel poleciałby do jednego, drugi do drugiego. Ale niestety, u mnie nikt na ostatnim piętrze tv sat nie ma.

Leave a comment:

• Baasia
    replied
    @GDA Ściągnąć raczej będę musiał bo obecnie jest ona zamontowana na ścianie, którą będą ocieplać. A nawet gdyby coś się udało zdziałać, to tak jak piszesz, rusztowanie zasłoni sygnał.

A co do drugiej części Twojego posta, to może przedstawiciel by się wypowiedział czy Nka przewiduje w ogóle coś takiego?

Chociaż nie ukrywam że bardziej mnie interesuje jak przez ten czas jednak nie stracić możliwości oglądania telewizji, ale tutaj już trzeba będzie pewnie powalczyć ze spółdzielnią.
    No to euro i olimpiade będziesz miał z głowy współczuję. A co do załatwienia z N-ką jakiś ulg czu czego kolwiek to bym na to nie liczyła, bo niby co ich to obchodzi. Inna sprawa że jeżeli to blok to na pewno jakaś kablówka czy co kolwiek na pewno jest.

Leave a comment:

Pracuję...
X
nc+