Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

DVB-S a DVB-S2

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• DVB-S a DVB-S2

Siema tak sobie popatrzylem i wychodiz na to ze w 98% przypadkach programy w tzw HD sa nadawane z DVB-S2 tylko 2% jest nadawnae z DVB-S. I tu sie pojawia problem gdyz TVN HD ma problemy z obrazme i nie wiem czy sie myle czy nie powienno byc tak ze ten program powinien leciec z DVB-S2 i wtedy tych problemow by nie bylo ??? Czy da sie tak poscic sygnal na DVB-S ze bedzie bardzo dobrze ???
    I czym te DVB sie roznia od siebie ???
    Comfort+ EXTRA+ Multi+ 6xC+ 3xHBO 79.99 do 30.11.2018

Standard DVB-S2 pozwala przesyłać informacje z dużo większą przepływnością w danym paśmie transpondera satelitarnego niż DVB-S. Wspiera także dużo więcej formatów danych wejściowych, włączając w to np. wielokrotne strumienie transportowe.
    Używając tradycyjnych standardów nie można było zapewnić wymagań przepustowości dla HDTV. Nowy standard był potrzebny, aby zwiększyć efektywność wykorzystania dostępnego pasma.
    Dzięki DVB-S2 nawet 30% więcej kontentu może być transportowane przy użyciu tego samego pasma. Lub ten sam kontent może być transportowany używając 30% mniej pasma. W obu przypadkach operatorzy zyskują. Wyższa sprawność energetyczna DVB-S2 powoduje w rezultacie dodatkowe oszczędności. Sygnał DVB-S2 potrzebuje średnio 2.5 dB mniej zapasu łącza niż sygnał DVB-S z tym samym narzutem kontroli błędów. Dzięki temu operatorzy mogą używać mniejszych anten i tańszych satelitów.
    Operatorzy broadcastowi mogą spożytkować pasmo uzyskane poprzez przejście z DVB-S na DVB-S2, aby podnieść stopień FEC (forward error correction), a w rezultacie podnieść jakość transmisji. DVB-S2 pozwala operatorom broadcastowym wybrać pomiędzy szerokim zakresem alternatywnych trybów transmisji, które prowadzą do oszczędności pasma lub podniesieniem jakości obrazu.
    Tyle o różnicach
    Pozdrawiam.

Komentarz

To teraz nasuwa sie pytanie czem N wsadzla TVN HD na DVB-S ???
      Teoretycznie powinno to wystarczyc zeby bylo OK ale tak nie jest wiec chyab lepiej by bylo zeby bylo tak jak wczesniej dobrze mysle czy sie myle ??

Komentarz

Czegoś tu nie rozumiem. Nie znam się na tym ale jak to jest możliwe że N-ka swój flagowy kanał TVN HD przestawia na Tr. o gorszych parametrach i w efekcie mamy od jakiegoś czasu obraz pogorszony. A jeszcze nie tak dawno można było stawiać go za wzór (w realiach Polskich).

Komentarz

napisał(a) Baasia Zobacz post
          Czegoś tu nie rozumiem. Nie znam się na tym ale jak to jest możliwe że N-ka swój flagowy kanał TVN HD przestawia na Tr. o gorszych parametrach i w efekcie mamy od jakiegoś czasu obraz pogorszony. A jeszcze nie tak dawno można było stawiać go za wzór (w realiach Polskich).
          ja tez nie i dlatego takiego posta napisalem
          podejrzewam ze poprostu miejsca zabraklo na tr jak dodali Romnace i trzeba bylo cos z tym zrobic ale chyba zle ktos cos pomyslal
          pS to ze oni cos próbja z tym zrobic to mi sie wydaje troche bez sensu bo jak juz tak chciali kombinowac to powinni cos nie HD tam wsadzic a nie flagowy program
          Ostatni raz edytowany przez BoloSr; 2011-11-17, 11:27.

Komentarz

napisał(a) BoloSr Zobacz post
            ja tez nie i dlatego takiego posta napisalem
            podejrzewam ze poprostu miejsca zabraklo na tr jak dodali Romnace i trzeba bylo cos z tym zrobic ale chyba zle ktos cos pomyslal
            pS to ze oni cos próbja z tym zrobic to mi sie wydaje troche bez sensu bo jak juz tak chciali kombinowac to powinni cos nie HD tam wsadzic a nie flagowy program
            Ale na zdrowy rozum. Gorsze parametry (jeżeli nie ma innego wyjścia) przydziela sie kanałom mniej istotnym , a nie flagowym. Nie wiem jak inni ale ja mam wrażenie że jakość TVP1 pseudo HD ma niekiedy lepszy obraz niż TVN HD

Komentarz

napisał(a) Baasia Zobacz post
              Ale na zdrowy rozum. Gorsze parametry (jeżeli nie ma innego wyjścia) przydziela sie kanałom mniej istotnym , a nie flagowym. Nie wiem jak inni ale ja mam wrażenie że jakość TVP1 pseudo HD ma niekiedy lepszy obraz niż TVN HD
              teraz tak jest w koncu z porzadnego tr. jest nadawny TVP 1 zreszta TVN HD+1 tez ma lepsza jakosc niz TVN HD bo tez jest na DVB-S2 anie na DVB-S no chyba ze na tyn DVB-S da sie osiagnac to co na DVB-S2 ale wydaje mi sie ze to moze byc ciezko

PS ludzie pisali o zlej jakosci tego kanalu juz na koniec czerwca
              Ostatni raz edytowany przez BoloSr; 2011-11-17, 13:20.

Komentarz

Witam,

TVN HD jest nadawany w DVB-S, gdyż nie wszystkie dekodery HD CP i C+ mają głowice i moduły mogące dekodować DVB-S2. Aby zapewnić zgodność z innymi platformami ITI Neo i TVN zostały de facto zmuszone do emisji DVB-S. Coś za coś...

Pozdrawiam,
                Piotrek
                --------------------
                od 29.12.2009: 4K UltraBox+ / Box+ / VIP+Max

Komentarz

chyba żartujesz!

HD odbierze się tylko na odbiornikach HD które dekodują DVB-S2

nie ma związku z tym co piszesz
                  po prostu satelita przepełniony i nie ma gdzie upychać kanałów

Komentarz

Witam.

Trzy kanały HD z oferty telewizji n ( 3, 62, 130) są transmitowane przez transpondery wykorzystujące standard DVB-S i modulację QPSK. Taka transmisja jest odbierana (strumień bitów) nawet przez stare odbiorniki satelitarne (bez możliwości odbioru sygnałów modulowanych 8PSK i standardu DVB-S2), ale do uzyskania obrazu potrzebny jest dekoder H264, w który wyposażone są nowe odbiorniki.

Pozdrawiam.

nOlsbit

Komentarz

Witam.
                      napisał(a) BoloSr Zobacz post
                      zreszta TVN HD+1 tez ma lepsza jakosc niz TVN HD bo tez jest na DVB-S2 anie na DVB-S
                      .
                      O jakości przekazu może zdecydować tylko przepływności bitowa. Tyle samo bitów na sekundę można przeznaczyć dla kanału transmitowanego przez transponder wykorzystujący modulacje 8PSK i standard DVB-S2 ile przez transponder z modulacja QPSK i standardem DVB-S. Ten pierwszy sposób transmisji pozwala lepiej wykorzystać transponder (przesłać większy strumień). Transponder 11508V (transmisja TVN HD) musi stosować mniej wydajny (więc droższy) sposób (QPSK/DVB-S) ponieważ są tam transmitowane kanały przeznaczone dla starych dekoderów (TNK, Cyfra+, Polsat).

Różnice jakości sygnału antenowego wskazywane przez dekodery w stosunku do innych transponderów są widoczne przy małych antenach. Wynika to z niedostatecznych własności kierunkowych, co skutkuje jednoczesnym odbiorem sygnałów z sąsiednich satelitów - to wpływa na wskazania parametru 'Jakość' (sygnału antenowego, a nie obrazu).

Pozdrawiam.

nOlsbit

Komentarz

Pracuję...
                      X
                      nc+