Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Banowanie IP

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Banowanie IP

Proponuję, żeby moderatorzy przed zbanowaniem danego adresu IP sprawdzali, czy nie jest on dynamiczny (i przy okazji zdjęli istniejące blokady tego rodzaju). Przed chwilą nie mogłem się dostać na forum z tego powodu.
    JAKI SENS MA FORUM, NA KTÓRYM PYTANIA SĄ USUWANE LUB POZOSTAJĄ BEZ ODPOWIEDZI?

napisał(a) Jarosław K. Zobacz post
    Proponuję, żeby moderatorzy przed zbanowaniem danego adresu IP sprawdzali, czy nie jest on dynamiczny (i przy okazji zdjęli istniejące blokady tego rodzaju). Przed chwilą nie mogłem się dostać na forum z tego powodu.
    Może jest zbanowany cały zakres?
    Kwestia czy wchodziłeś z kabla czy z "powietrza".
    Jak z kabla to banowanie całych zakresów ma sens.
    --
    Pozbyłem się nc+ w 2016 i jest mi z tym b. dobrze.

Komentarz

napisał(a) Therion7777 Zobacz post
      Może jest zbanowany cały zakres?
      Niby jaki zakres? Korzystam z neostrady i raczej cały jej zakres zbanowany nie jest (a nawet na pewno).
      JAKI SENS MA FORUM, NA KTÓRYM PYTANIA SĄ USUWANE LUB POZOSTAJĄ BEZ ODPOWIEDZI?

Komentarz

Niby jaki zakres? Korzystam z neostrady i raczej cały jej zakres zbanowany nie jest (a nawet na pewno).
        W takim przypadku banowanie jednego IP nie ma sensu. Banowanie odpowiedniego zakresu ma. Widać się załapałeś na jakiegoś trolla

Chyba że to Ciebie chcieli zbanować
        --

Komentarz

W takim przypadku banowanie jednego IP nie ma sensu. Banowanie odpowiedniego zakresu ma. Widać się załapałeś na jakiegoś trolla

Chyba że to Ciebie chcieli zbanować
          napisał(a) netN Zobacz post
          Nie zwracaj uwagi na posty Jarosława to zwykły trol mający forumowe pojęcie o technice sat.
          ja się nie zgadzam, ale nie jest źle

Komentarz

Banowanie użytkownika który posiada jeden IP na stałe, bądź ich wąski zakres (jak w przypadku DSL TP) ma sens. Natomiast banowanie szerokiego zakresu oraz banowanie IP użytkownika który nie posiada go na stałe a tylko czasowo np. 24h jak jest w neostradzie rozwiązuje problem z delikwentem ale tylko na czas ważności danego IP. Poza tym zawsze jest szansa jak w przypadku Jarosława że jego modem dostanie IP z puli zbanowanych i tym sposobem uniemożliwi mu to korzystanie z forum...

Pozdrawiam...
            DJ NeoN
            Ostatni raz edytowany przez DJ NeoN; 2009-10-21, 15:51.

Komentarz

Przed chwilą nie mogłem się dostać na forum z tego powodu.
              I jak sobie poradziłeś? ja mam zbanowany adres IP na kompie w pracy, nie wiem dlaczego. Co prawda mam hasło dostępowe do tego komp. a nikt inny z niego nie korzysta ale ten komputer jest w sieci czy jakoś tak.
              Pisałem na ten adres który pokazuje się po próbie dostania na forum, niestety, adres nie istnieje (taka jest odp. przy próbie wysłania). Pisałem na email na adres nkontakt(at)n.pl i nic, brak jakiejkolwiek możliwości kontaktu.
              Można z tym coś zrobić?

Komentarz

Może pomogę choć trochę wyjaśnić sytuację. Zakładam że komputer w pracy jest w sieci wewnętrznej i nie ma zewnetrznego IP. Zewnetrzny IP to IP komputera/serwera firmowego który jest łącznikiem pomiędzy komputerami w sieci wewnętrznej a internetem. W firmach w przeważającej większości jest to IP stałe. Jesli w twojej firmie jest więcej stanowisk komputerowych to może to oznaczać że ktoś z pracowników kiedyś nabroił na forum i dostał bana. Przekłada się to oczywiście na to że próba wejścia na forum z dowolnego firmowego komputera kończy się niepowodzeniem.

Co do Jarosława i neostrady. W tym wypadku wystarczyło zwykłe rozłączenie i ponowne połączenie modemu.

Komentarz

DJ NeoN, dzięki za wyjaśnienia. W firmie pracuje ponad 500 osób, komputerów jest od groma. I teraz przez jednego "...." ja nie mogę poczytać i napisać słowa.
                  Może Izolda odpowie ile taki ban trwa.
                  W informacji nie ma nic na ten temat. Jest jakaś szansa na zdjęcie tego bana?

Komentarz

napisał(a) Leon Zobacz post
                    DJ NeoN, dzięki za wyjaśnienia. W firmie pracuje ponad 500 osób, komputerów jest od groma. I teraz przez jednego "...." ja nie mogę poczytać i napisać słowa.
                    Może Izolda odpowie ile taki ban trwa.
                    W informacji nie ma nic na ten temat. Jest jakaś szansa na zdjęcie tego bana?
                    W pracy należy pracować, a nie pisać "słowa"!!!

W domciu forum nie wystarczy?

Komentarz

napisał(a) koczisss Zobacz post
                      W pracy należy pracować, a nie pisać "słowa"!!!

W domciu forum nie wystarczy?
                      Ja mam pracę, w której mogę pisać "słowa", bo mi w domu nie wystarcza
                      --

Komentarz

Ja mam pracę, w której mogę pisać "słowa", bo mi w domu nie wystarcza
                        Tzn. opierdalasz się w robocie, oj nieładnie

Komentarz

napisał(a) koczisss Zobacz post
                          Tzn. opierdalasz się w robocie, oj nieładnie
                          Tzn., że potem odrabiam to w domu
                          --

Komentarz

A ja mam taką robotę, że sobie siedzę przy biurku i gapię na ekran monitora waląc od czasu do czasu w klawisze
                            Platinium+HBO+Cinemax+Filmbox+MR=109zł do 31.07.14
                            Comfort+, Extra+, 6xC+, HBO, C+VoD, MR=84,90zł do 31.10.2015
                            Superpremium+H1&2+Filmbox+MR=94,90zł od 1.11.2015

Komentarz

napisał(a) Elendil Zobacz post
                              A ja mam taką robotę, że sobie siedzę przy biurku i gapię na ekran monitora waląc od czasu do czasu w klawisze
                              O to to

ja tak samo mam otworzonych kilka okien na monitorze i co jakiś czas sprawdzam czy coś nowego nie napisano, a cały czas pracuje
                              TNG "n" R.I.P. 21.03.2013

"nie zrozumiałem oferty, zmigrowałem do CATV UPC i cieszę się HORIZON-em"

Komentarz

Pracuję...
                              X
                              nc+